• Informácie o pravidelných poplatkoch

Suma: 30e/1.dieťa, 25e/2.dieťa, 20e/3. dieťa
          FIO banka - SK12 8330 0000 0026 0266 4786

• Rodinné totemy

Pozrite si, aké pekné rodinné totemy si pripravili naši siedmaci na hodinu literatúry. Každý mal znázorniť, čo je typické pre jeho rodinu, pre jednotlivých jeho členov.

• Exkurzia v Prešove

V prvú aprílovú stredu sme absolvovali zaujímavú exkurziu - tentokrát sme navštívili Krajské múzeum v Prešove (Rákociho palác), kde sme videli historickú expozíciu, zbierku nevrátených historických predmetov, zbierku mincí a starú hasičskú techniku. Potom sme sa presunuli do Múzea soli v Solivare - pomocou skvelej pani lektorky sme sa dozvedeli o historickej ťažbe soli, spoznali sme mechanizmy a techniku, pomocou ktorej sa z tzv. soľanky vyrábala soľ. Všetky expozície - gápeľ, četerňa, varňa a sklad soli boli pre nás nesmierne zaujímavé. Bol to pre nás úžasný deň.

• Tvorivé dielne

V piatok 31.3.2023 sme počas štyroch vyučovacích hodín tvorili - vyrábali sme košíčky na vajíčka, zapichovačky do kvetináčov, vystrihovačky na okná, korbáče, zdobili vajíčka voskom a škrupinkami. Podarili sa nám nádherné dielka. Veď pozrite sa sami! :)

• Výtvarná súťaž

Vidieť, že ste nám držali palce - naša žiačka piateho ročníka Terka Koscelníková - získala vo výtvarnej časti súťaže Staň sa požiarnikom krásne tretie miesto v II. kategórií. Súťaž organizovala Hvezdáreň v Medzeve. Srdečne gratulujeme!

• Diskusia s bankárom

V rámci projektu OZ Fénix Košická Belá s názvom Financie vo vrecku - sme si do našej školy zavolali odborníka na financie, pána Jankelu. Dozvedeli sme sa veľa informácií o bankách, bankových produktoch, peniazoch a kryptomenách. Táto téma nás veľmi zaujala, preto sme kládli veľa otázok a dozvedeli sme sa nové informácie z finančnej oblasti.

• Číta celá škola

23. marca 2023 sme si pripomenuli Marec - mesiac knihy celoškolskou akciou s názvom Číta celá škola. Všetci učitelia a žiaci našej školy si počas prvej vyučovacej hodiny čítali svoje obľúbené knihy, ktoré majú aktuálne rozčítané alebo si ich zapožičali z našej školskej knižnice. Bol to pre nás všetkých príjemne strávený čas.

• Číta celá škola

V rámci marca - mesiaca knihy - budeme tráviť prvú štvrtkovú hodinu čítaním. Do tejto príjemnej aktivity sa zapoja žiaci aj učitelia celej školy. V prípade potreby bude ráno pred prvou vyučovacou hodinou otvorená školská knižnica.

• Hviezdoslavov Kubín - školské kolo

V stredu 15. marca sa na 2. stupni našej školy uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Zúčastnili sa ho trinásti žiaci, ktorí podali bravúrne výkony. Porota v podaní pani učiteľky Lapšanskej, Mihaľovej a Čobejovej sa teda poriadne zapotila pri rozhodovaní o udelení jednotlivých miest. Našim šikovným žiakom srdečne gratulujeme a sme na nich patrične hrdí. Víťazi prvých miest postupujú do okresného kola v Košiciach.

• Výlet do Tatier

Prvú marcovú sobotu sme sa vybrali vďaka detskej organizácii Fénix na výlet na Hrebienok a do Tricklandie. Od rána v autobuse panovala veselá nálada, hudba a spev. Pomalým tempom sme vyšli na Hrebienok, kde sme navštívili ľadový dom a občerstvili sa. Cestou do Smokovca sme sa výdatne pošmýkali - niektorí aj na bruchách :) Potom nás už čakala Tricklandia. S nadšením sme sa rozbehli spoznávať jej tajomné 3D a priestorové komnaty, ktoré nás prekvapili a pobavili. V tento deň sme zažili veľa smiechu a zábavy.

• Karneval

16. februára sme zažili pravú fašiangovú karnevalovú zábavu. Najprv sme sa prichystali v triedach, upravili a presunuli do krásne vyzdobenej telocvične. Na úvod sme mali prezentáciu masiek spojenú s ich predstavovaním. Potom sme si zasúťažili vo veselých disciplínach - štafeta, jedenie bez rúk, hľadanie princezniných črievičiek aj kŕmenie sa nutelou naslepo... Nechýbala ani tombola, v ktorej bolo pripravených 80 cien. Potom nasledovalo vyhodnotenie masiek 1. a 2. stupňa. Veľmi oceňujeme kreativitu našich žiakov, pretože masky boli mimoriadne nápadité a precízne pripravené. Zvlášť ďakujeme rodičom žiakov 1. stupňa za ich pomoc a prípravu pri výrobe masiek. Ďakujeme aj ZRPŠ za príspevok na ceny. Aj vďaka Vám zažili naši žiaci nádherný deň :)

• Vitaj, pani Zima !

Naši družinári radi kreslia, pani družinárka si pre nich pripravila výtvarnú prácu na tému Pani Zima. Bolo vidieť, že naši žiaci majú kreslenie radi a aj skvelú fantáziu.

Naši družinári s radosťou privitali pani Zimu a s chuťou sa dali do práce.

Piatok 17. 5. 2024